Değerli izleyicilerimiz sektör peşinden herkese merhaba. Bugün sizlerle istanbul ümraniye‘de bulunan hacı kerimoğulları kafesindeyiz yanında Murat bey var.

Kendisinden sektör hakkında deneyimlerini ve fikirlerini alacağız.

Bu sektöre nasıl başladınız? Kaç yıldır bu sektörün içerisindesiniz?

22 senedir bu sektördeyiz. Biz işin mutfağından yetiştik çıraklığınıda ustalığınıda daha sonra işletme. Istanbul’da 4 tane şubemiz var. Yarımada’da Eminönü, Beyazıt laleli gibi seçkin bölgelerde hizmet veriyoruz. bunun için şu an son dördüncü şubemiz olarak Ümraniyedeyiz.

Peki bu kadar büyümek sizi nasıl tatmin ediyor?

Yani büyümek derken aslında biz işimizi severek yapıyoruz, işin mutfağından yetiştiğimiz için üretim özellikle üretim. Üretiminde kendim oluyorum. Üret üretiminde imalatında işin hemen hemen. Bütün segmentlerinde başında olduğum için işimi severek yapıyorum, mutluyum. Yani bunun için büyümek beni korkutmuyor.

Peki aslında bir girişimci olarak bu işe başlamışsınız. Gençlere girişimcilik hakkında  nasıl tavsiye verirsiniz? nasıl bir üretime başlayabilirler?

Ya gençler aslında yaptıkları işleri, özellikle sevmelerini ve özellikle yani gıda sektöründe baklava börek olsun ölmeyen 1 sektör olarak da görmeleri lazım. Çünkü biz bu işi severek yapıyoruz onun için. Başarılı. Olan yani başarılı olabilir diye düşünüyorum. Çünkü severek yapılan her işte başarı oranı daha yüksektir.

Peki ne gibi hizmetleriniz var, neler yapıyorsunuz?

Burda sabahın bizde kahvaltı oluyor. Kahvaltı çeşitleri börek çeşitlerimiz var, kendi üretimimiz. Daha sonra baklava çeşitleri. Özellikle yani Antep bölgesinden gelen fıstık tereyağı un yani bunları burada işliyoruz. Aldığımız tepkilerden çok çok olumlu tepkiler yani.

Peki, genellikle bu tarz yerler gençlerin takıldığı yerler oluyor. Hani genellikle gençlerden mi oluşuyor?

Müşteri portföyümüz genelde gençlerden oluşuyor ama bizim işletmelere. Her yaştan insanlar geliyor ya özellikle ümraniye’de daha çok tabii gençler geliyor. Yani biz müşteri porteli olarak aldığımız tepkiler çok çok olumlu memnunuz. Yani teşekkür ederiz.

Peki ürünlerin kalitesinden bahsedebilir misiniz?

Bunlara son zamanlarda çok dikkat ediliyor çünkü. Yani dikkat edilmesi zaten gerekiyor. Biz zaten sürekli denetlenen firmalarımız bu konuda herhangi bizim 1. Yani şöyle 1 şey söyleyeyim, bizim herhangi 1. Özellikle 1 önlem alma gibi 1 şeyimiz olmuyor. Çünkü zaten sürekli denetleniyor ve biz de bu denetim sonucunda daha çok temiz, daha çok titiz durarak. Devam ediyoruz yani.

Peki son olarak eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

son olarak biz özel. Ama şunu söyleyeyim, sektör olarak bu son dönemlerde yani karşılaşmış olduğumuz özellikle. Zam zamlara karşı aldığımız bir tedbirlerimiz var. Yani kendimiz ürettiğimiz için bunu genelde yansıtmamaya çalışıyoruz ama umarım biz de direneceğiz yani bunlara karşı. ııı yani söylemek istediğim pek 1 şey yok aslında umarım daha iyi olacak. Teşekkürler. Peki izleyicilerimizin sizlere ulaşması için iletişim adresinizi verebilir misiniz? Ya, instagram‘da hacıkerimoğulları olarak geçiyor. Google’da tarandığı zaman zaten hacı kerimoğluhacı kerimoğulları olarak. Abd adreslerimiz mevcut.

Programınızda konuk olduğunuz için teşekkür ediyorum. Iyi ki geldiniz, hoş geldiniz, teşekkürler. Evet. Bugün hacı kerim oğullarından Murat beyin yanındaydık. Kendisine bu güzel sohbeti için teşekkürlerimizi sunuyoruz. bir sonraki programda görüşmek üzere diyorum. Bizi takip etmeyi ve izlemeyi unutmayın.

Sektörün Peşinde, Bu Hafta Ki Durağımız El Emeğiyle Birbirinden Güzel Tatlı Çeşitleriyle İşinin Ehli Olan Murat Kerimoğlu’nun Misafiriydi.

Hacı Kerimoğulları tatlıları Ümraniye (Murat Kerimoğlu)

Adres : Atatürk mah. Alemdağ cad. No:9 ümraniye

İletişim Numarası : 0535 481 47 58

Öğretici ve samimi, Çay Sohbeti Tadında Her Hafta Sektör Peşinde, Nebakion TV Ekranlarında Sizlerle Buluşuyoruz..