Değerli izleyicilerimiz sektör peşinde den herkese merhaba. Bugün sizlere istanbul ümraniye’den sesleniyoruz. Yanımızda kafe bistro sektöründe faaliyet gösteren Mahmut bey var.

Dilerseniz hem kendisini hem de firmasını tanıyalım. Nasılsınız?

İyiyim, çok teşekkür ederim.

Kısaca bize hani kafenin işleyişinden bahseder misiniz?

Kafemiz 2018 sekizde açıldı. 4 senedir yaklaşık faaliyette. Faaliyetlerimiz, sıcak içecekler, kahve çeşitleri, çay, soğuk içecekler ve yemek üzerine tasarlandı. Bu dördüncü senemiz bu şekilde kendimizi geliştirerek organizasyon işlerinde yapıyoruz, doğum günü partisi gibi. O tarz organize işlerine de ilgileniyoruz.

sektor pesinde 1lokal cafe umraniye3

Peki kaç senedir bu sektörde esiniz?

Yaklaşık 15-16 senedir bu sektördeyiz. 11 sene Almanya ve hollanda’da bu işleri yaptım. Şimdi tekrar türkiye’deyim. 4 senedir de türkiye’de devam ediyorum, efendim.

Buranın işletmesini ne kadar süredir yapıyorsunuz?

Efendim 2018 şu zamana kadar yani yaklaşık 5 senedir diğer kafelere göre farklılığı da şu. Bizim alt katta toplantı salonumuz var, mini 1 kütüphanemiz var ve organizasyonda yapıyoruz. Şöyle, doğum günleri veya özel günler gibi. Etkinliklerde organize işlerinde yapıyoruz. Farkımız bu inşallah daha da geliştireceğiz.

Bize ürün yelpazemizde kısaca bahseder misiniz?

Tabii ki kahve çeşitlerimiz efendime söyleyeyim. sıcak ve soğuk iceçekler var ve yiyecek olarak da pizza patates, kızartması, köfte, tost gibi. Ve tatlı çeşitlerimiz mevcut ve ileriye dönük daha da genişleteceğiz inşallah.

Peki sizi bu meslekte motive eden nedir?

Yeni yüzler tanımak, yeni insanları tanımak ve severek yaptığım 1 iş.

Peki bu alanda başarılı olmak için nelerin gerekli olduğunu düşünüyorsunuz?

Efendim önce severek yapmanız lazım yani. Ondan sonra esnaflığı bilmeniz lazım. Saygılı, dürüst olduktan sonra başarılı olunur diye düşünüyorum.

Sektörünüz ile ilgilenen kişilere ne tür önerilerde bulunursunuz?

Öncelikle yani bu sektöre girmek isteyenler ya da yapmak isteyen arkadaşlara şu öncelikle. Cafe işini iyi öğrenmeleri gerekiyor. Esnaflığı bilmesi gerekiyor.

Sektörün Peşinde, Bu Hafta Ki Durağımız Kafe Sektöründe Faaliyet gösteren İşinin Ehli Olan Mahmut Çiftçi’nin Misafiriydi.

sektor pesinde 1lokal cafe umraniye4

1Lokal Cafe (Mahmut Çiftçi)
Adres : Namık Kemal, Şeker Maslak Sk. No:6/A, 34762 Ümraniye/İstanbul
İletişim Numarası : 0544 177 64 34

Öğretici ve samimi, Çay Sohbeti Tadında Her Hafta Sektör Peşinde, Nebakion TV Ekranlarında Sizlerle Buluşuyoruz..

Sektör Peşinde Video Röportajının Tamamı İzlemek İçin Sektör Peşinde Youtube Kanalını ya da Nebakion Web TV Canlı Yayınlarını izleyebilirsiniz.