bayan kameracım

Değerli izleyicilerimiz sektör peşinden herkese merhaba, bugün sizlere istanbul, ümraniye‘den sesleniyoruz. Yanımızda mağazacılık sektöründe faaliyet gösteren Gürkan bey var.

Şimdi dilerseniz kendisine hem kendisi hem de firması hakkında sorular yönelttim.

İzleyicilerimize kendinizden biraz bahseder misiniz lütfen?

Tabii ki benim ismim Gürkan, nadir aşim zade istanbul 30 istanbul doğumluyum. 1985 doğumluyum. 37 yaşındayım, ortalama 20-25 senedir. Bu sektörde giyim imalattan gelmeyiz. Sultan’ın piyasasında büyüdük. Sonra kendimize bu naz yani ufak smokin giyim adına ve mağaza açtık. Müşterilerimize artık buradan hizmet ediyoruz.

Smokin Giyim’i açalı kaç sene oldu? 

7 seneyi tam dolduracağız. devir olarak aldık. Sonra ismini değiştirdi, konsepti değiştirdik. Ürün yelpazemizi değişik konseptlerde yaptık.

Peki bize ürün yelpazemiz den bahsedebilir misiniz?

Kısaca benim konsept olarak 40 yaş ve üstü Ümraniye de mağazamız gençlere yönelik değil. Daha çoğunlukla orta yaşlılar ve yaşlılığa yönelik bir mağazamız var. Burada gömlek çeşitlerimiz tabii sezonluk değişiyor. Bütün ürünler olabiliyor, gömlek, tişört, kumaş, pantolon, klasik dostlukla tabii ki yelpazemiz. Sonra kadife pantolon, takım elbise kabanlar, parseller, montlar hem yazlık hem kışlık hem baharlık sezonluk değişiyor.

Peki siz bu meslekte motive eden nedir?

Şimdi esasında babam bu işin duayeni imalattan gelme 70 senedir zaten bu sektörün içerisinde babamın. Yapmış olduğu işi ben devam ettiriyorum. Ufaklığın kızdan biri yeşildirek sultan hamam Mahmut paşa, tahtakale kapalıçarşı Mercan, oralarda büyüdüğümüz için babamız da oranın bize tozunu yutturdu için bu sektörü sevdiğim esasında elektronik bitirmiştim okulda ama hiç yapmadım. Çünkü ticaretle uğraşmak bana daha yakın geldi. Onun için bu sektörde.

Peki bu alanda başarılı olmak için nelerin gerekli olduğunu düşünüyorsunuz?

Ilk etapta buranın tozunu yapacaksınız. Tabii ki. Yani bize öyle öğretildi. Sonra imalatı bileceksin. Sonra müşterinin velinimet olduğunu ve ona her türlü yardımcı olman gerektiğini bileceksin. Sabır çok istiyor çünkü birini giydirmek çok zordur. Insanlarımız tabii ki beğenmiyor, renkler ve zevkler tartışılıyor. Sabırlı olacaklar, çalışkan olacaklar. Sabah erken açıp akşam geç kapatacaklar dükkanlarına sonra zaten başarı gelir.

Sektörünüzde ilerlemek isteyenlere hani nasıl tavsiye vermek istersiniz, neler yapabilirler öncelikle?

Dediğim gibi hani? Tozunu yuttuktan sonra 1 yerde şimdi çağımız internet çağı yani hem internetten de konaklayabilirler. Bu işi hem böyle ufak kendilerine perakende 1 dükkan mağaza açabilirler. Yelpazeyi iyi tutmaları lazım ve. Aldıkları imalatçıya, toptancılara da aralarının çok iyi tutmaları lazım. Çünkü her müşteri farklıdır, her ürünle farklıdır. Ürünleri müşteriye göre, ben mesela burayı 7 sene oldu ama 3 sene buraya ürünü adapte edebilmek için çok mücadele verdim. sabırlı olacaklar. ürünü iyi seçecekler ve ürünü kesinlikle kalitesiz ürün olmayacak.

Gürkan bey programımıza katıldığınız için çok teşekkür ederiz. Size ayağınıza sağlık, sizler de geldiniz, şeref verdiniz. Biz firma olarak ve kendim olarak size çok teşekkür ediyorum. Değerli izleyicilerimiz bugün istanbul ümraniye’den mağazacılık sektöründen Gürkan bey ile beraberdik. Sektör peşinde programından herkese iyi günler dilerim.

Sektörün Peşinde, Bu Hafta Ki Durağımız El Emeğiyle Yapılan Birçok Sosyal Etkinlikte İş Hayatında Erkekler Tarafından Giyilen Takım elbise Üreticisi; İşinin Ehli Olan Gürkan HAŞİMZADE’nin Misafiriydi.

Smokin Giyim Ümraniye (Gürkan HAŞİMZADE)

Adres : Atatürk Mahallesi, Sütçü İmam Caddesi, NO: 15/A Ümraniye/İstanbul

İletişim Numarası : 0546 431 33 34

Öğretici ve samimi, Çay Sohbeti Tadında Her Hafta Sektör Peşinde, Nebakion TV Ekranlarında Sizlerle Buluşuyoruz..